Karekod Barkod Okuyucular

Karekod tipi barkodlar klasik tek boyutlu yani çizgilerden oluşan barkodlardan farklı olarak beyaz ve siyah kare veya dikdörtgenlerden oluşan matris şeklindeki barkod tipidir. Bu karekod mekanizmasının işlerliği sağlayan cihazlara karekod barkod okuyucula Karekod  Barkod Okuyucular

Datamatrix yani Karekod 2 boyutlu barkod tipli barkodlara denilmektedir. Karekod tipi barkodlar klasik tek boyutlu yani çizgilerden oluşan barkodlardan farklı olarak beyaz ve siyah kare veya dikdörtgenlerden oluşan matris şeklindeki barkod tipidir. Bu karekod mekanizmasının işlerliği sağlayan cihazlara karekod barkod okuyucular denir.

Karekod tipi barkodlar tek boyutlu barkodlara oranla daha çok veri barındırırlar. Gelişen bilişim sektörü sayesinde karekod barkod okuyucular çok geniş bir kullanım alanına sahiptir. Başta sağlık sektörü olmak üzere evrak kaydı yapan tüm kurum ve kuruluşlarda bu okuyucular kullanılır. Karekod tipi barkodlar farklı uygulama alanlarında farklı ihtiyaçlara geniş bir ürün yelpazesi ile cevap verebilen kablolu, kablosuz, masaüstü endüstriyel tip okuyucular ile okunurlar. Son zamanlarda cep telefonlarında kullanılan aplikasyonlar sayesinde karekodlar gündelik hayatımızın bir parçası olmuştur. Telefona yüklediğimiz bu aplikasyonlar aracılığı ile kolaylıkla ve hızla bilgilere erişilebilmekteyiz. “Barkodlu check-in” uygulaması sayesinde hava yolculuğu öncesi işlemleri oldukça kolaylaştırmakta. Havayolu ID adresinden check-in yaptığımızda telefonumuza bir barkod linki gönderilmekte. Bu linkteki karekodu telefonumuza kaydedip havalimanında ki yolculuk öncesi işlemlerde okutarak beklemeden, gecikmeden çok daha hızlı bir şekilde uçuş koltuğumuza geçebiliriz.


Karekod barkod okuyucular ile normal barkod okuyucuların okuyabildiği çizgi barkodlar dahil bütün barkodları ve karekod barkodları okuyabilmektedir. Çağla Etiket olarak, yenilik ve gelişmeyi ilke edinerek, daima kaliteli ürünlerimiz ile global pazarda hizmet vermekteyiz. Karekod barkod okuyucu ürün modelleri ve fiyatları için web sitemizi ziyaret edebilirsiniz.