Garanti Etiketleri

Garanti etiketi güvenlik etiketi olarak da bilinmekte, iki farklı modeli mevcuttur. Bunlardan ilki kırılgan etiket, diğeri ise void ( geçersiz) etiket olarak bilinmektedir. İki etiket çeşidi de ağırlıklı olarak bilgisayar ve elektronik ürünler için kullanılmaktadır. Bilgisayar parçaları ve elektronik ürünler üzerine yapıştırılmasındaki amaç ürünün kurcalanıp kurcalanmadığı, içinin açılıp açılmadığını kontrol etmektir. Eğer ürün açıldıysa bilgisayar parçaları yerinden çıkarıldıysa ürünün garantisi son bulacaktır. Bu nedenden dolayı da garanti etiketi olarak da adlandırılmaktadır. Garanti etiketi olarak kırılgan etiketi kullanırsanız etiketi çıkartmaya çalıştığınızda etiket yer yer sökülür ve yapıştırıldığı yüzeyde kalıntılar bırakır.

Garanti Etiketlerin Özellikleri Ve Kullanım Amacı

Void garanti etiketi, garanti etiketi olarak bilinen Void etiketler sert, yüzeyi parlak malzemelerden oluşmaktadır (metalik renkte). Esnek olmayan bu garanti etiketleri kolay bir şekilde yırtılmaz ve suya, neme karşı dayanıklıdır. Void etiket çeşitleri yapıştırıldığı yüzeyden çıkartıldığı taktirde o bölgede (yüzeyde) bir iz bırakarak etiketin söküldüğünü ve geçersiz olduğunu belirtir. Yüzeyde kalan iz istenilen yazılarda yapılabilir fakat maliyetlidir, bunun için özel üretime girmesi gerekir. Hali hazırda VOID yazısı bulunan etiketler piyasada sıklıkla kullanılan güvenlik etiketi çeşitlerindendir.

Kırılgan etiketler garanti etiketi ve güvenlik etiketi olarak kullanılan yapışkanı kuvvetli baskı kalitesi yüksek yapıştırıldığı yerden tek parça sökülemeyen etiket çeşididir. Kırılgan etiketler demirbaş etiketi , elektronik cihaz etiketleri, cep telefonları, taşınabilir harddiskler gibi birçok alanda kullanılan etiketlerdir. Kırılgan etiketler bir çok dış ortam koşullarına dayanıklıdır. Suya, neme ,güneş ışığında uzun süre dayanabilecek kırılgan etiketler mevcuttur. Kırılgan etiket fiyatları ; Baskılı kırıgan etiket fiyatı Baskısız kırılgan etiket fiyatı 60 mm x 40 mm kırılgan etiket fiyatı 80mm x 40 mm kırılgan etiket fiyatları için bizimle buradan iletişime geçebilirsiniz.

Garanti Etiketinin Kullanım Alanları

Garanti etiketi void genel olarak elektronik, bilgisayar ve benzeri elektronik cihazların satışını ve tamirini yapan firmalarda tarafından kullanılır. Ribbon baskısına uygun bir etiket çeşitidir.