Barkod Makinası Fiyatları

Piyasada çok değişik marka ve modelde bulunan etiket makinesi barkod basmak için kullanılır. Barkod makinası fiyatları marka ve modeline göre değişiklik gösterir. Barkod makinelerinin iki baskı yöntemi vardır. Bunlar; direk termal baskı ve termal transfer baskıdır. Çağla etiket olarak kaliteli ve hızlı olmakla birlikte ekonomik fiyatlarla baskılı ya da baskısız, her tür zemin üzerine uygulanabilen kendinden yapışkanlı barkod üretimi ile, özel alanlarda ve barkod makinalarında geniş ürün yelpazesi ile müşterilerimize hizmet vermekteyiz.


Direkt Termal; Toner, mürekkep veya kurdele kullanmaz ve bu nedenle renkli yazdırmaz. Sıcaklığa veya ışığa maruz kalmaya bağlı olarak, bu barkodlar zamanla rengini yitirip, okunamaz hale gelebilir. Kullanım süreleri bakımından makbuz veya nakliye etiketleri gibi yaygın barkod uygulamaları için yeterlidir.

Termal Transfer; Termal transfer barkod etiketleri, mürekkebi barkod yüzeyine eriten bir kurdeleye ısı uygulamak için bir termal baskı kafası kullanır. Bu barkodlar, uzun kullanım süresine, mükemmel baskı kalitesi ve tarayıcı okunabilirliğine sahiptir. Birçok malzeme türlerinde grafikler, metinler, logolar ve diğer amaçlarla yazdırabilirler. Bu barkodlar varlık etiketleme, ürün tanımlama, stok ve daha fazlası için kullanılabilir.

Barkod makinası , tipik yazıcılardan farklı olarak ürünlere doğrudan yapıştırılabilen ya da doğrudan kullanılan barkodlar basmak için üretilen bilgisayar çevre birimleridir. Barkod makinasında farklı çalışma şekilleri söz konusudur.

Barkod Makinalarının Çalışma Şekilleri

-Nokta Vuruşlu Barkod Makinaları, yazma işlemini şerit üzerinde bulunan mürekkebi iğne ile kâğıda nokta şeklinde vurarak gerçekleştirir.

-Mürekkep Püskürtmeli Barkod Makinaları, yazma işlemini şerit üzerindeki mürekkebi kâğıda püskürterek gerçekleştirir.

-Lazer Barkod Makinaları, yazdırma işlemini toneri elektriksel olarak kağıda püskürterek gerçekleştirir.

Nokta vuruşlu, mürekkep püskürtmeli ve lazer yöntemleri ile çalışan barkod makinalar orta derece baskı kalitesinde barkodlar oluştururlar. Ancak , buna rağmen uzun süreli bakım maliyetlerine sahiptirler, fazlaca malzeme israfı yaratırlar ve en iyi ihtimalle orta düzeyde tarayıcı okunabilirliği sağlayabilirler. Doğrudan termal ve termal transfer yapabilen barkod makinası daha ekonomik ve çevre dostu olan yüksek kaliteli barkodlar oluşturur.

 

Barkod makinası fiyatları ve modelleri için web sitemizi ziyaret edebilir, sipariş verebilirsiniz.